מה בתהליך...

מעקב ההיריון מתבצע בהתאם לסטנדרטים אירופאים במרפאות פרטיות בעלות מכשור חדש ועל ידי טובי הגינקולוגים. כל פונדקאית ותרומת ביצית של WE פונדקאות ותרומת ביצית , עוברת מעקב הריון קפדני ומקיף הכולל את כל הבדיקות הנדרשות. כל תוצאות הבדיקות מועברות להורים המיועדים לצורך עיון או קבלת דעה נוספת. במידה וההורים המיועדים מעוניינים בביצוע בדיקות נוספות כגון מי שפיר, נסייע בתאום הבדיקות אצל אנשי המקצוע הטובים ביותר. מה בתהליך... איתור ובדיקות רפואיות ופסיכולוגיות של התורמת איתור ובדיקות רפואיות ופסיכולוגיות של הפונדקאית יעוץ והליכים משפטיים בגיאורגיה הכנת התורמת ושאיבה הכנת פונדקאית והשתלה IVF+ICSI הקפאת עוברים ושמירה לשנה ראשונה . לווי ותמיכה בפונדקאית ותורמת טיפול ביורוקרטי ולוגיסטי בגיאורגיה מעקב הריון בדיקות לפי פרוטוקול הריון תרופות וויטמינים תומכי הריון לווי צמוד להורים המיועדים והתינוק עד חזרה ארצה הלידה מתרחשת בבית חולים פרטי והרך הנולד משתחרר עם הוריו תוך מספר ימים. במהלך ההיריון ולאחריו גם ההורים המיועדים וגם הפונדקאית מקבלים תמיכה רגשית מהצוותים הרפואיים שלנו בארץ ובחו"ל.

לווי משפטי

לווי משפטי עקב הביורוקרטיה ותהליך הפונדקאות המורכב בארץ , זוגות רבים פונים לחפש אפשריות נוחות יותר לתהליך פונדקאות בחו"ל, לכן חשוב ביותר להיעזר בצוות משפטי וליווי עורך דין המתמחה בכך. החוק במדינת ישראל אינו מסדיר באופן חוקי את נושא הפונדקאות בחו"ל בכל הנושא של הסדרת מעמד הילוד והיבטים נוספים אחרים הנובעים עקב ביצוע ההליך. החוק בישראל מסמיך את בית המשפט לענייני משפחה לתת צו הורות רק במסגרת הליך פונדקאות בישראל. בפונדקאות שבוצעה בחו"ל אין אפשרות משפטית לקבל הכרה בהורות של ההורים המיועדים רק באמצעות חוזה הפונדקאות.

עלויות תהליך פונדקאות בישראל

חוק ההסכמים לנשיאת עוברים בישראל קובע כי פונדקאית מחויבת לקבל פיצוי כספי אבל המדינה אינה קובעת את גובה הפיצוי. הסכומים הרשומים למטה נקבעו עם השנים בעזרת כוחות השוק. הסכמי פונדקאות הם אישיים ועל כן יכולות להיות תנודות למעלה או למטה בהתאם לצרכים הספציפיים של הצדדים המעורבים. אם האם זקוקה לשאיבות נוספות או תרומת ביצית זו יכולה להיות תוספת משמעותית. העלות הכוללת כמובן גם משתנה אם התהליך מתבצע באמצעות רפואה ציבורית או פרטית. הסכומים המועברים לפונדקאית בפעימות לאורך התהליך הם חלק מהסכום הסופי במקרה של הצלחה. סכום בסיס לפונדקאית - 165,000 ₪ "קופה קטנה" - 6,000-8,000 ₪ כל ניסיון להרות - 1,500 ₪ (עד שישה ניסיונות על פי החוק) בדיקות/פרוצדורות פולשניות – 1,500 ₪ עבור כל בדיקה תרופות – לפי הנדרש ביטוח חיים - כ-300 ₪ לחודש במשך כשנתיים (הסכום משתנה בהתאם לנתונים האישיים) הפסד השתכרות – בהתאם למשכורת הפונדקאית והפסד ימי עבודה בפועל היריון שלא צלח - פיצוי בהתאם למספר השבועות כסף שיש להפקיד בקרן הנאמנות וחוזר להורים במידה ולא נעשה בו שימוש: לידת תאומים - 20 אלף ₪ ניתוח קיסרי – 6,000-8,000 ₪ ליווי פסיכו-סוציאלי - 9,000 ₪ ייעוץ משפטי – 4,700 ₪ ייעוץ רפואי – 2,500 ₪ אם עושות.ים את התהליך עם סוכנות תיווך/מלווה אישית, לכל אלו מתווספת גם עמלת שרות המשתנה בין אלו שמספקים אותו. אם עושות.ים עצמאית מול משרד הבריאות, אין עמלה נוספת. בשלב איסוף המסמכים להגשה לועדה ישנן הוצאות על אבחון פסיכולוגי ושירותי ייעוץ משפטי בכל הנוגע להסכם. הסכומים עבור שירותים אלו משתנים בהתאם לתמחור בעלי.ות המקצוע. בתהליך עצמאי זו תוספת שיש לקחת בחשבון ובתהליך עם ליווי סכומים אלה לפעמים מגולמים בעמלת השרות ולפעמים לא.

שאלות ותשובות בתהליך פונדקאות

שאלות ותשובות בדיקות רפואיות: איזה בדיקות צריכים לעבור בתהליך פונדקאות בחו"ל ? הבדיקות הרפואיות הראשוניות שההורים המיועדים צריכים לעבור הם בדיקת זרע, HIV,הפטיטיס A+B בדיקות נוספות בהתאם לדרישת הרופא המלווה . האם הפונדקאית עוברת תהליך של בדיקות וההורים המיועדים מקבלים את התוצאות? התשובה היא כן. מתן זרע מבצעים בארץ או בחו"ל? ניתן לעשות זאת גם בארץ וגם במדינת היעד. תוך כמה זמן התינוק שנולד מתהליך פונדקאות מקבל דרכון ישראלי? בדר"כ תוך חודש בתנאי שכל המסמכים תקינים ואין חגים או ימי חופשה בקונסוליה או במשרדי הממשלה. האם ההורה המיועד בתהליך פונדקאות בחו"ל אמור לטפל במשהו? ההורים המיועדים אמורים להיות זמינים לכל ההליך המשפטי והבריאותי ולהמציא את כל המסמכים הנדרשים. מעקב הריון איך זה מתבצע? האם ההורה מקבל דיווחים? תוצאות בדיקות? ההורים המיועדים מקבלים טבלת בדיקות שפרוסה על כל תקופת ההיריון (לפי שבועות ) הטבלה היא טבלת מסגרת ויכולה להשתנות לפי דרישה של הצוות הרפואי. ההורים מקבלים את תוצאות הבדיקות ברגע שהצוות הרפואי בדק ופענח אותם. בדיקת רקמות מבצעים אותה בחו"ל או בארץ? בדיקת הרקמות להורים נלקחים בארץ ולתינוק במדינת שה התבצעה הלידה , הדגימה של התינוק נשלחת לארץ לשם השווה ולאחר הפענוח שופט נותן את ההכרעה האם הפונדקאית נרשמת בתעודת לידה? תלוי באיזה מדינה מתבצעת התהליך והלידה יש מדינות שהפונדקאית נרשמת אבל לאחר חזרה ארצה יש אפשרות בהליך משפטי לנתק זיקה מהפונדקאית. האם מקבלים פרופיל של פונדקאית ותורמת ? כן, פרופיל רפואי מפורט ישנן הוצאות נוספות גם על ניהול קרן הנאמנות ועל פתיחת תיק בבית משפט לטובת צו ההורות לאחר הלידה. כפי שנכתב למעלה, הסכמי פונדקאות הם אישיים ועל כן יכולות להיות תנודות למעלה או למטה בהתאם לצרכים הספציפיים של הצדדים המעורבים.